Przejdź do treści
IV WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY STOBIERNA 2013
21 października 2013

IV WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY STOBIERNA 2013

W dniu 17 października 2013 roku w miejscowości Głobikowa w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Rozdzielnia Wiatrów”został otwarty IV Wojewódzki Rajd Pieszy „STOBIERNA 2013” dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego.

No Valid Folder Selected

Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz – dyrektor ZS w Głobikowej. Pomysłodawcą i kierownikiem Rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS W Dębicy: panie Barbara Kołodziej i Jadwiga Parys oraz panowie pan Łukasz Drąg i Marek Kramarz. Wśród przybyłych uczestników znaleźli się uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych m.in. ze Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. W tym roku trasa Raju wiodła od Głobikowej przez Stasiówkę, aż do Stobiernej, w której to wspaniali piechurzy zwiedzili gospodarstwo ekologiczne, gdzie zostali ciepło przyjęci przez panią Aleksandrę Czernecką i mogli skosztować świeżo upieczonym proziaków, a także oglądnąć wspaniałe repliki owadów w Parku Owadów. Następnie zwiedzili Gród Słowiański, po którym oprowadzała i ciekawie opowiadała Jaruchna . Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu kilku osób: pana Wacława Smolenia, pana Romana Bukowskiego, pana Janusza Wiktora, pana Stanisława Węgrzyna, pana Jerzego Sowy. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Władysław Bielawa. Swoje zaangażowanie w to przedsięwzięcie wykazały panie: Irena Niwa i Ewa Dobrowolska.

Skip to content