Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ XXV
23 listopada 2015

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ XXV

23 listopada 2015 r. już dwudziesty piąty raz uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Internetowy Teatr dla Szkół obejrzeli spektakl transmitowany z Teatru „Maska” w Rzeszowie pt: ” Historia Śnieżki”. No Valid Folder Selected

Autorzy  nie tylko opowiedzieli jedną z najpiękniejszych baśni , ale także w humorystyczny sposób przedstawili jej twórców: Wilhelma i Jacoba Grimmów. Pisarze przyjechali do gospody „Miła Lisa”. Bracia mają złą opinię u właściciela lokalu i jedynym sposobem, żeby zostać przyjętym, jest opowiedzenie pięknej historii. Przedstawienie zostało tak wyreżyserowane, że trójka aktorów wymieniała się lalkami i stawała na zmianę Złą Macochą, Śnieżką lub  Księciem. W spektaklu wystąpiły również dwie aktorki, które były  niewidoczne i operowały pacynkami siedmiu krasnoludków. Ciekawa scenografia z różnymi schowkami, wizualizacje i dużo dawka humoru  uczyniły akcję niezwykle wartką . Organizatorzy: A.Nalepa-Proszowska, M.Hajduk, M.Król-Moździerz, M.Solarska-Cieśla, K.Lewtak.

Skip to content