Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVI
19 września 2016

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVI

19 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły już po raz dwudziesty szósty uczestniczyli w projekcie Internetowy Teatr dla Szkół.  Obejrzeliśmy spektakl Tajemnica Wesołego Miasteczka przygotowany przez  aktorów Teatru  Arlekin w Łodzi. No Valid Folder Selected

Dwa wesołe Misie Ptysie przeżyły wiele niezwykłych przygód, poznały wielu nowych przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkryło przed nimi swoje tajemnice. Bajkowy, barwny i wesoły spektakl zrealizowany został  w technice pacynek. Na widownię czekało na scenie wiele niespodzianek, intrygi, gonitwy i prawdziwe czary.  Organizatorzy p. A. Nalepa – Proszowska, p. M.Hajduk, p. M.Król – Moździerz, p. M.Solarska-Cieśla, p.K. Lewtak. Internetowy Teatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu Internetowy Teatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

 

Skip to content