Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XIX
11 grudnia 2014

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XIX

11 grudnia 2014 roku Internetowy Teatr dla Szkół TVP zaprosił  uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  na sztukę  „Biegnijcie do szopki ,czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli” – przedstawienie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic. No Valid Folder Selected

Przedstawienie w reżyserii Krystiana Kobyłki zrealizowane zostało w konwencji widowiska kolędowego, z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci. W inscenizacji przenikają się dwa plany sceniczne – aktorski i lalkowy, animacja odbywa się na oczach widzów. Na scenie można zobaczyć ludowe instrumentarium (m.in. burczybasy i diabelskie skrzypce), które tworzy  trzeci plan widowiska. Kompozytor i autor opracowania muzycznego kolęd, Paweł Sikora wzbogacił nagranie muzyki „ścieżką dźwiękową” wykonywaną przez aktorów-muzykantów na żywo. Uniwersalność tematu i szopkowa poetyka spektaklu zachęcają do jego obejrzenia nie tylko dzieci, ale i starszych widzów. Koordynatorzy projektu: M.Hajduk ,A. Nalepa – Proszowska

 

Skip to content