Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XIV
12 września 2014

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XIV

12 września 2014r. w naszej szkole, w ramach  Internetowego Teatru TVP dla Szkół odbyła się pierwsza premiera w tym roku szkolnym.  Na sam początek przygotowano „Krawca Niteczkę” w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”.  Przedstawienie obejrzeli uczniowie Gimnazjum.

No Valid Folder Selected

Spektakl jest adaptacją opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”). Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą. Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach trafiają do zalanego deszczem Pacanowa, w którym od dawna pada i pada bez końca. Niteczka przywraca mieszkańcom słońce, zgrabnie łatając dziurę w niebie, a w nagrodę otrzymuje tron i rękę królewny.

Świetne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawa plastycznie przestrzeń bardzo zaciekawiły widzów teatru. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony w Internetowym Teatrze dla Szkół TVP.

 

Koordynatorzy projektu :  M.Hajduk, A.Nalepa-Proszowska

Skip to content