Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XI
29 maja 2014

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XI

W dniu 23.05. 2014r. po raz kolejny w ramach programu Internetowy Teatr TVP dla szkół  spotkaliśmy się  z aktorami teatru Pinokio w Łodzi.

No Valid Folder Selected

Oskar i pani Róża to spektakl szczególny. Listy pisane przez dziesięcioletniego, umierającego chłopca tworzą piękną i mądrą opowieść o wartości życia, miłości i śmierci, którą twórcy spektaklu w niezwykły i delikatny sposób przekazali swoim widzom. Nie jest to typowe przedstawienie dla dzieci. Nie ma w nim hucznego, radosnego zakończenia. Nie ma śmiechu i radości. Jest za to bardzo trudny i bolesny temat. Trudny tym bardziej, że dotyka śmierci dziecka. Oskar i Pani Róża to przepiękna opowieść, która pokazuje, jak skomplikowane są relacje międzyludzkie oraz jaką wartość ma życie. To bardzo delikatny spektakl, który nie pozostawia obojętnym.

Skip to content