Przejdź do treści
III PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH W DĘBICY
26 marca 2014

III PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH W DĘBICY

W dniu 12 marca 2014 roku w Klubie Planeta odbył się III Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Dębicy.

No Valid Folder Selected

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych oraz Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy i Klub Planeta. Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa podkarpackiego P. Władysław Ortyl. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas szanowni goście: P. Jacek Bieszczad, P. Mateusz Smoła, P. Piotr Chęciek, P. Krzysztof Krawczyk, P. Zenon Trojan, P. Tomasz Podlasek. 

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz wyłonienie zwycięzców. W zawodach wzięło udział 8 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, ŚDS Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Lubaczów, SOSW Leżajsk, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, ZSS Dębica. Turniej rozgrywany był w 12 grupach sprawnościowych, na trzech torach bowlingowych. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami. Oto wyniki z poszczególnych grup:
Grupa I –  III miejsce Jaszcz Patryk SOSW Mielec, II miejsce Ochalik Paweł SOSW Mielec, I miejsce Lada Iwona ZSS Dębica.
Grupa II – III miejsce Błachowicz Michał SOSW Mielec, II miejsce Żyła Kamil ZSS Stalowa Wola, I miejsce Sudoł Arkadiusz ZSS Tarnobrzeg.
Grupa III – III miejsce Fus Sławomir ZSS Tarnobrzeg, II miejsce Błachowicz Marcin SOSW Mielec, I miejsce Kulec Arkadiusz SOSW Leżajsk .
Grupa IV – III miejsce Walencik Adrian ZSS Stalowa Wola, II miejsce Ćwikła Marcin SOSW Leżajsk, I miejsce Fus Daniel ZSS Tarnobrzeg.
Grupa V – III miejsce Czerw Kamil ZSS Tarnobrzeg, II miejsce Nykiel Grzegorz ZSS Dębica, I miejsce Głogowski Maciej ZSS Dębica.
Grupa VI – III miejsce Maćkowski Hubert SOSW Mielec, II miejsce Maziarz Anna ZSS Stalowa Wola, I miejsce Mroczek Janusz ŚDS Mielec.
Grupa VII – III miejsce Kędzia Arkadiusz ZSS Stalowa Wola, II miejsce Opala Mateusz ZSS Tarnobrzeg, I miejsce Chudzik Małgorzata ŚDS Mielec.
Grupa VIII – III miejsce Kocój Katarzyna SOSW Strzyżów, II miejsce Kruk Marcin SOSW Lubaczów, I miejsce Banach Bartosz ZSS Stalowa Wola.
Grupa IX – III miejsce Gaca Renata SOSW Leżajsk, II miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica, I miejsce Fus Ewelina ZSS Tarnobrzeg.
Grupa X – III miejsce egzekwo Wiktor Dawid ŚDS Mielec i Krawczyk Mateusz ZSS Stalowa Wola, II miejsce Bystrek Stanisław SOSW Mielec, I miejsce Pałucki Jakub SOSW Strzyżów.
Grupa XI – III miejsce Rybka Karolina ŚDS Mielec, II miejsce Delikt Paulina SOSW Strzyżów, I miejsce Sokół Grzegorz SOSW Lubaczów.
Grupa XII – II miejsce Dudziak Igor ŚDS Mielec, I miejsce Ważny Karol SOSW Lubaczów.

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus i Łukasz Drąg.
Serdecznie dziękujemy za pomoc finansowa i materialną przy organizacji turnieju: Marszałkowi województwa podkarpackiemu P. Władysławowi Ortylowi, właścicielom klubu Planeta P. Tomaszowi Bielatowiczowi i Mariuszowi Kosowi, Firmie TC Dębica, Radnym miasta Dębicy P. Mateuszowi Smole i Krzysztofowi Krawczykowi ze Stowarzyszenia Alternatywa, P. Piotrowi Szczerbińskiemu przedstawicielowi Trans Logistic Dębica, P. Stanisławowi Czaji, P. Jackowi Bieszczadowi, P. Maciejowi Polańskiemu, P. Grzegorzowi Piękosiowi, P. Ewie Połomskiej-Dudziak oraz P. Monice i Markowi Różańskim.

Skip to content