Przejdź do treści
HIGIENA RĄK  – WARSZTATY – 30 STYCZNIA 2015 R.
5 lutego 2015

HIGIENA RĄK – WARSZTATY – 30 STYCZNIA 2015 R.

„Higiena rąk” – warsztaty w ramach szkolnego programu wychowawczego „Kształtujemy Dobre Nawyki”. Głównym celem kolejnego spotkania było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. No Valid Folder Selected

Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia. Wyjaśniliśmy sobie gdzie i kiedy bezwzględnie trzeba myć ręce. Dowiedzieliśmy się czym są i co powodują bakterie, wirusy i grzyby (m.in.: choroby brudnych rąk). Najważniejszą częścią spotkania były ćwiczenia praktyczne w szkolnej łazience – prawidłowe mycie rąk według określonych zasad. Dzieci otrzymały również materiały edukacyjne, które pomogą im w utrwaleniu omawianych treści. Drodzy Uczniowie! Nauczyciele funkcjonowania w środowisku oraz funkcjonowania osobistego i społecznego sprawdzą po feriach zimowych, jak Wam się to udało.  Przez kolejne tygodnie, bacznie będą przyglądać się temu, jak dbacie o higienę rąk. Swoje obserwacje będą odnotowywać w tabelach postępów uczniów. Następnie wyłonimy zwycięzców i nagrodzimy medalami „Mistrzów Higieny Rąk”. Drodzy Rodzice! Wierzymy, że ze swojej strony zadbają Państwo o to, aby utrwalać przekazaną dzieciom w szkole wiedzę również w domu. Wyrobione dobre nawyki procentują bowiem przez całe życie, a najlepszą metodą na ich utrwalanie jest systematyczność! Dziękujemy za współpracę. Organizatorzy warsztatów: A. Zachara-Kusek, A. Żądło, M. Hajduk, K. Lewtak.

Skip to content