Przejdź do treści
EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112
23 lutego 2017

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

Dnia 23 lutego 2017r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do pracy  uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. No Valid Folder Selected

Młodzież dowiedziała się jak działa ten numer , w jaki sposób funkcjonuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w jakich sytuacjach należy dzwonić pod numer 112 i jakie informacje należy przekazać,  jakie są konsekwencje fałszywych zgłoszeń oraz tego, że dzwoniąc na numer 112 nigdy nie jesteśmy anonimowi. Ponadto panowie strażacy przedstawili nam podstawowe elementy pierwszej pomocy i pokazali jak prawidłowo wykonać resustytację krążeniowo-oddechową. Chętni mogli spróbować swoich sił i samodzielnie wykonać „masaż serca” na specjalnym manekinie. Organizatorami spotkania  były M. Hajduk, A. Nalepa-Proszowska.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content