Przejdź do treści
DZIEŃ GODNOŚCI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2021
28 maja 2021

DZIEŃ GODNOŚCI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2021

W czwartek 27 maja 2021 roku po raz osiemnasty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To bardzo ważne święto dla całej Naszej placówki – dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Jednak z uwagi trwającej pandemii musiało się odbyć według zupełnie innego scenariusza niż dotychczas. Uczniowie przez kilka ostatnich tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. Stworzyli razem z nauczycielami mini-teledysk „Francuskich Mimów pt. „Tacy jak Wy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie ZSS w Dębicy. Właśnie tego dnia po raz pierwszy mogli podziwiać efekt swojej spontanicznej pracy.

Dla dzieci i młodzieży ze wszystkich klas zorganizowane zostały gry i zawody sportowe, konkurs plastyczny pt.” Kolorowe motyle”, zabawy taneczne oraz możliwość wykonania zdjęcia klasowego.

W szkolnym ogrodzie można było tańczyć i relaksować się przy muzyce. Wszystkie te aktywności były przeprowadzone pojedynczo, dla odrębnych klas według harmonogramu i z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Pomimo wielu ograniczeń wśród uczestników nie zabrakło wielu pozytywnych emocji, chwil wzruszenia oraz powodów do uśmiechu. Do wyjątkowego przygotowania i przeprowadzenia tej wspaniałej imprezy przyczynili się nauczyciele, pracownicy i sponsorzy.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Starostwa Powiatowego w Dębicy, Rady Rodziców ZSS, P. Ewy Dobrowolskiej – właścicielki firmy Gastro oraz Restauracji Pappas. Bez Was byłoby to niemożliwe!

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

 

 

 

 

 

Koordynatorami uroczystości były: A. Żądło, M. Sroczyńska i N. Barnaś
Tekst: N. Barnaś
Montaż filmu: P. Stachnik
Zdjęcia: M. Król-Moździerz

Najnowsze wpisy

Skip to content