Przejdź do treści
DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB<br>Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
3 czerwca 2023

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB
Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

W dniu 31 maja 2023 roku zorganizowano w Zespole Szkół Specjalnych Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do wspólnego świętowania włączyli się: Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Dyrektor Wydziału Edukacji Anna Wilczyńska, Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy Małgorzata Gargas, Dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy Małgorzata Dankowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Dębicy Piotr Niedbalec, Łukasz Paluch, Joanna Przeworska – Erazmus, Marzena Socha, Jan Ciołczyk, s. Marcelina Zoń.

Pani Wicedyrektor Anita Zachara – Kusek powitała licznie przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego świętowania. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali program artystyczny, który zachwycił wszystkich uczestników tego wydarzenia. Po części artystycznej miało miejsce uroczyste sadzenie drzew w szkolnym ogrodzie: dąb Piotr i kasztan Świętosław – prezent od Rady Rodziców. Potem obecne dzieci mogły wziąć udział w licznych atrakcjach: zawodach sportowych, warsztatach z makramy, konkursach plastycznych. Uczestnicy wydarzenia korzystali także z kącika fryzjerskiego, malowania twarzy i poczęstunku przygotowanego przez Rodziców Naszych Uczniów. Największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzątka, które odwiedziły w tym dniu Naszą Placówkę: alpaki Alfi i Fifi, pies rasy cavalier Molly oraz papuga w programie artystycznym „Hokus – Pokus”. Wydarzeniu towarzyszyły tańce oraz zabawy pod okiem animatorów, po których zmęczeni uczestnicy z chęcią kosztowali kiełbasek z grilla.

W tym szczególnym dniu życzymy osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i najbliższym, a także pracownikom instytucji wspierających te osoby sił i wytrwałości w przezwyciężaniu życiowych trudności. Niech towarzyszy Wam szacunek całego społeczeństwa, a każdy dzień będzie kolejnym krokiem w drodze do spełniania marzeń.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną, wspaniałą zabawę.

Autorzy tekstu: Katarzyna Pietryszko i Anna Chajec
Zdjęcia: Barbara Kołodziej, Natalia Barnaś, Monika Król-Moździerz, Paweł Stachnik

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content