Przejdź do treści
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2016
22 marca 2016

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2016

Dnia 15 marca 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy został zorganizowany Dzień Otwarty. Był on dla mieszkańców powiatu dębickiego okazją do zapoznania się z bogatą ofertą placówki oraz do skorzystania a porad doświadczonych nauczycieli. Odwiedzili nas rodzice wraz ze swoimi dziećmi w różnym wieku. No Valid Folder Selected

Goście mieli możliwość spotkania z dyrektorem panią Martą Biłas, która przedstawiła prezentację multimedialną na temat działalności dydaktycznej, opiekuńczo-wychowawczej, rewalidacyjnej oraz terapeutycznej szkoły. Chętne osoby mogły wziąć udział w zajęciach praktycznych z wszystkich przedmiotów realizowanych w szkole na poszczególnych etapach nauczania. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem koła garncarskiego, gospodarstwa domowego: pieczenie i dekorowanie ciasteczek, przygotowywanie sałatki owocowej oraz zajęcia ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia specjalistyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: Integracji Sensorycznej, komunikacji alternatywnej AAC i logopedii, EEG Biofeedback oraz w Sali Polisensorycznego Doświadczania Świata. W czasie, gdy dzieci pod opieką nauczycieli aktywnie spędzały czas, rodzice korzystali z konsultacji ze specjalistami. Atrakcyjna i urozmaicona oferta szkoły zainteresowała zarówno rodziców jak i dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach praktycznych. Życzliwa, ciepła atmosfera sprawiły, że wszyscy czuli się swobodnie. Przybyłym gościom dziękujemy za odwiedziny, a wszystkich chętnych zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole, do której nabór trwa cały rok. Nasza szkoła szansą Twojego dziecka.

Skip to content