Przejdź do treści
DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
29 maja 2018

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

23 maja 2018 roku już po raz szesnasty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na to ważne dla naszej placówki święto przybyli zaproszeni goście wśród których byli posłowie pani Krystyna Skowrońska, pan Jan Warzecha, Starosta Powiatu Dębickiego  p. Andrzej Reguła, wicestarosta p. Mateusz Pasek, wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie p. Marek Zaleśny. Pani M. Biłas – dyrektor placówki po powitaniu gości, przypomniała genezę Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, podziękowała osobom, które wspierają działalność naszej szkoły. Po części oficjalnej zgromadzona publiczność  doświadczyła różnorakich wrażeń artystycznych. Na długo w pamięci widzów zostanie teatrzyk pt. „Szkoła mimów” oraz występy młodych artystów zarówno w tańcu  jak i w piosenkach. Uczniowie zachwycili zarówno umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi, wokalnymi jak i strojami, w których prezentowali się rewelacyjnie. Nauczyciele którzy przygotowali część artystyczną to: p. A. Chęciek, p. A. Borkowska, p. A. Nalepa – Proszowska, M. Szerszeń, p. M. Przybycień, p. B. Kołodziej i p. A. Gruszecki. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane były gry i zabawy rekreacyjne, konkursy plastyczne oraz loteria harcerska. W przerwach między różnorodnymi atrakcjami uczestnicy mogli regenerować siły grillowanymi kiełbaskami, ciastkami i owocami. W szkolnym ogrodzie można było tańczyć przy akompaniamencie kapeli „Solidarny Senior”.  Goście mogli zapoznać się z ofertą  naszej placówki, obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć prace wykonane przez naszych uczniów.  Do atrakcyjnego przygotowania i przeprowadzenia tej udanej imprezy przyczynili się wszyscy nauczycieli, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły oraz hojni sponsorzy, którym z całego serca dziękujemy! No Valid Folder Selected

Skip to content