Przejdź do treści
DZIEŃ GODNOŚCI 2017R.
30 maja 2017

DZIEŃ GODNOŚCI 2017R.

Jak co roku w majowy  dzień w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy rozpoczęliśmy obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To tutaj – na małej scenie, po powitaniu licznie przybyłych, szacownych gości, po podziękowaniach dla ludzi o otwartym umyśle i sercu złożonych przez p. Martę Biłas – dyrektorkę placówki oraz kilku zwięzłych i zobowiązujących do realnego działania na rzecz nowej szkoły słowach starosty p. Andrzeja Reguły zgromadzona publiczność mogła doświadczyć wielkiego ducha teatru, tańca, śpiewu i sztuki recytacji rozniecanego przez uczniów, których trudno nazwać niepełnosprawnymi ze względu na ogrom ich wrażliwości, wytrwałości, pracowitości oraz empatii. Część  artystyczną rozpoczęła współczesna wersja „Lampy Alladyna”, po której na zmianę pojawiały się brawurowo wykonane tańce, piosenki i pozwalające na małe wyciszenie wiersze. Takie występy to ogromne przeżycie dla tych  młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają zdecydowanie  za mało przestrzeni na wszechstronny rozwój i eksplozję pozytywnej energii. Dla dzieci z przedszkoli i z zaproszonych szkół zorganizowano również gry i zabawy rekreacyjne, loterię harcerską oraz kiermasz. Zmęczeni wieloma atrakcjami uczestnicy mogli raczyć się grillowanymi kiełbaskami, ciastami i owocami podczas pikniku w zadbanym, rozkwitającym świeżą zielenią szkolnym ogrodzie. W plenerze odbyły się też tradycyjne tańce przy akompaniamencie niezawodnej kapeli „Solidarny Senior”. W uroczystościach uczestniczyli również absolwenci szkoły wraz z rodzicami. Goście, którzy chcieli bliżej zapoznać się z ofertą placówki funkcjonującej już pół wieku w powiecie dębickim mogli obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć  unikatowe prace wykonane przez uczniów ZSS oraz posmakować wykwintnych dzieł sztuki kulinarnej. W tym roku za organizację  uroczystości odpowiadał p. Andrzej Gruszecki. Do powodzenia tej imprezy przyczynili się wszyscy nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów ZSS oraz wspaniałomyślni Sponsorzy. Dziękujemy przybyłym gościom z nadzieją, że Dzień Godności w ich sercach będzie trwał przez cały rok.

No Valid Folder Selected
Skip to content