Przejdź do treści
DOJRZEWANIE I MIŁOŚĆ WARSZTATY Z P. DR I. FORNALIK
27 września 2016

DOJRZEWANIE I MIŁOŚĆ WARSZTATY Z P. DR I. FORNALIK

W dniach 20, 21 września 2016r. społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć panią dr Izabelę Fornalik – pedagoga specjalnego, specjalistę edukacji seksualnej. Młodzież podzielona na grupy uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez p.I. Fornalik. No Valid Folder Selected

Uczniowie dowiedzieli się o zmianach jakie zachodzą w okresie dojrzewania oraz poznali sposoby radzenia sobie z różnymi problemami. Ponadto brali aktywny udział w różnego rodzaju scenkach związanych z okazywaniem uczuć, miłością, małżeństwem, rodzicielstwem ale także scenkach dotyczących „złego dotyku” czyli wykorzystywania seksualnego. Ćwiczyli zachowania asertywne ucząc się odmawiania oraz unikania niebezpiecznych sytuacji. Pani Izabela Fornalik przeprowadziła również szkolenie z zakresu edukacji seksualnej dla rodziców naszych uczniów. Licznie zgromadzone mamy z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, po czym miały możliwość zadania nurtujących je pytań i otrzymania rzetelnej odpowiedzi. W warsztatach uczniom towarzyszyły panie M.Reguła i J.Parys, które realizują z młodzieżą naszej szkoły program „Razem ku dorosłości”. Szkolenie młodzieży i rodziców przez panią dr Izabelę Fornalik zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie z Potrzeby Serca działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu pani Kariny Watoły oraz pani Eweliny Dudziak.

Skip to content