Przejdź do treści
Dla rodziców 1
24 lutego 2013

Dla rodziców 1

Dla kogo jest Nordic Walking?

Z zalet Nordic Walking korzystają zarówno osoby młode wysportowane jak i osoby nie mające na co dzień czasu na żadną aktywność ruchową, osoby w wieku podeszłym oraz takie, które mają problemy z własnym aparatem ruchowym.

Zalety

Nordic Walking powoduje korzystne odciążenie nóg i rozłożenie całości obciążenia związanego z ruchem na ręce i górną cześć ciała.Dobrze wykonany marsz z kijami stymuluje ok. 90% mięśni ciała. Każdy, kto uprawia Nordic Walking znajdzie dla siebie korzyści.45 min marszu to utrata ok. 0,8-1,2kg wagi. Inni z kijami przejdą 20 km czując zmęczenie nóg zaledwie takie jak przy 3-4 km. Wreszcie ci, którzy, na co dzień stronią od ruchu (np. z powodu bólu w stawach) dzięki kijom Nordic Walking odczują efekt odciążenia wagi nawet do 30%. Wzmacniając niemal wszystkie mięśnie, buduje sprawność sercowo-naczyniową, efektywnie spala kalorie, odciąża stawy i rozluźnia napięcia mięśniowe. Nordic Walking jest bardzo bezpieczną formą ruchu, a przy jego uprawianiu nie obciążamy dodatkowo stawów, kręgosłupa czy też kończyn dolnych.

No Valid Folder Selected

RODZICE:

u JESTESCIE PARTNERAMI W EDUKACJI I WYCHOWANIU SWOICH DZIECI

u Macie możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych ze swoim dzieckiem

u Dla Was i Waszych Bliskich organizujemy uroczystości klasowe i szkolne

u Otrzymacie od nas pomoc w zakresie edukacji, terapii, wychowania i opieki własnego dziecka

u Dla Was działa : KLUB RODZICA

u Dla wszystkich: PUNKT KONSULTACYJNO – INFORMACYJNY

Skip to content