„JAKI JESTEM NAPRAWDĘ”
10 września 2014

„JAKI JESTEM NAPRAWDĘ”

Z radością informujemy, iż grupa nieformalna ”Załoga” działająca pod auspicjami Stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” zakwalifikowała się do realizacji projektu Akademii Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.

Celem projektu „Jaki jestem naprawdę – osoba niepełnosprawna w  oczach rówieśników” jest integracja młodzieży pełnosprawnej z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną. W inicjatywie wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Liceum im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Spotkania odbywać się będą cyklicznie przez okres dwóch miesięcy w formie warsztatów garncarskich, prowadzonych przez doświadczonego instruktora.
Młodzież będzie miała okazję poznać teoretyczne i praktyczne podstawy modelowania w glinie oraz zaprezentować swoje prace na wystawie w Galerii MOK w Dębicy.
Zwieńczeniem projektu będzie wydanie publikacji, w której zawarta zostanie fotorelacja z przebiegu warsztatów, a także refleksje młodzieży licealnej na temat wzajemnych interakcji podczas tworzenia glinianych rzeźb oraz ich własne odczucia i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania rówieśników z niepełnosprawnością intelektualną.
Za realizację projektu odpowiedzialni są członkowie grupy nieformalnej „Załoga”: p. M. Reguła, p. J. Parys, p. P. Stachnik oraz wolontariusze: p. J. Janiec i p. E. Nowacka.
Inicjatywa dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.