Przejdź do treści
BIWAK NS W MIELCU 2019
27 kwietnia 2019

BIWAK NS W MIELCU 2019

W dniach 5-6.04.2019r. 6-cio osobowy patrol naszej drużyny uczestniczył w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu.Tegorocznym hasłem biwaku było: „Przystanek Bajka . W piątek, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu wzięliśmy udział w pokazach czarodzieja „Hokus – pokus”. Podobały nam się balonowe atrakcje, sztuczki z kulą, żonglowanie piłeczkami i „wielki ogniowy pokaz”. Potem, w mundurach uczestniczyliśmy w apelu powitalnym i obrzędowym ognisku. O godzinie 20.00 w parafialnym kościele wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez drużyny harcerskie z Mielca i okolic. Po powrocie zjedliśmy kolację i po toalecie wieczornej poszliśmy spać. W sobotę, po śniadaniu i organizacyjnym apelu udaliśmy się na „Wyprawę w czarodziejski las”.No Valid Folder Selected

Tam czekało nas wiele zadań związanych z tematyką bajkową. Niektóre z nich były naprawdę trudne, jak np. strzelanie z łuku do tarczy, albo wykonanie szałasu z pałatek, ale wspólnymi siłami pokonaliśmy trudności. W rywalizacji zespołowej otrzymaliśmy zasłużone III miejsce i zestaw ciekawych nagród. Po obiedzie uczestniczyliśmy w warsztatach:”A z tej bajki morał taki…”, podczas których nasza drużyna zaprezentowała się utworem:”Kwoka”. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i starali się grać swoje role jak najlepiej. Nasz występ bardzo się podobał, nawet pytano, skąd mamy takie piękne stroje… / te oczywiście zawdzięczaliśmy naszej p. Ani Chęciek i siostrom z ochronki /. Po kolacji przyjechał po nas szkolny BUS, którym wróciliśmy do Dębicy. Wyjazd uważamy za udany, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy poznać nowych kolegów i koleżanki z Mielca, Kolbuszolwej, Rzeszowa, Mrowli, Leżajska czy Krakowa. Będziemy mile wspominać i śpiewać: ” Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas”. Uczestnikami biwaku byli: Dawid Kliś, Bartosz Lada, Bernadetta Różańska, Sylwia Wojtuła, Patrycja Blicharz i Kordian Jurkowski.

 

Skip to content