Przejdź do treści
BEZPIECZNE FERIE 2015
29 stycznia 2015

BEZPIECZNE FERIE 2015

Zbliża się długo wyczekiwany okres ferii zimowych. Jest to beztroski czas odpoczynku i zabawy. Przed tym szczególnym okresem należy przypomnieć dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 29 stycznia 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.No Valid Folder Selected

Pan Policjant przypomniał nam wszystkim o czym należy bezwzględnie pamiętać w czasie ferii zimowych, aby były bezpieczne. Przy pomocy prezentacji multimedialnej opowiedział z zasadach bezpiecznej zabawy na feriach zimowych.  Zaznaczył  , że należy  wybierać bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych, zjeżdżać na sankach i nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni. Bardzo ważne jest by, zawsze być widocznym na drodze dzięki elementom odblaskowym, ponieważ  zimą szybko zapada zmrok. Należy również unikać rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmować  od nich prezentów, nie oddalać się z nieznajomym. Pan policjant przypomniał , że  kulki śniegowe powinny być miękkie i nie zawierać twardych, ostrych przedmiotów. Uczniowie muszą pamiętać, że  najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych lub opiekunów. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzymy udanego wypoczynku zimowego!
Organizatorzy spotkania: A. Sobolak, M.Hajduk. Pan policjant spotkał się również z uczniami klas 4,5,6 r.n. i II GUZ A – uczestnikami programu profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę”  i „Akademii Zdrowego Ucznia” realizowanego przez p. M.Hajduk i p.K.Lewtak. Dziękujemy p. M.Król-Moździerz za utrwalenie naszego spotkania na zdjęciach.

Skip to content