Przejdź do treści
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU / WIGILIA HARCERSA
20 stycznia 2015

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU / WIGILIA HARCERSA

17 XII 2014r. 3- osobowy  patrol  2WDH NS w składzie: Grzegorz Nykiel, Ireneusz Gajos, Jagoda Jakubek wraz z dh. Magdaleną Szerszeń  odebrał na uroczystej Mszy świętej w Rzeszowie z rąk biskupa Betlejemskie Światło Pokoju.

No Valid Folder Selected

Potem w Rzeszowie miała miejsce uroczysta patriotyczna wieczornica przybliżająca ideę Betlejemskiego Światła oraz hasła: Jestem, pamiętam, czuwam. 18- 19 XII rozkazem Komendy Hufca ZHP w Dębicy nasi harcerze pod kierunkiem p. Łukasza Drąga przekazali światło dyrekcji ZSS w Dębicy, Ochronce Sióstr Służebniczek i Świetlicy „Promyki Nadziei”. Również 17 XII o 15.00 w Zespole Szkół nr 1 odbyła się hufcowa wigilijka harcerska. Przybyły drużyny z Dębicy i okolic. Oprócz naszego patrolu przywiezione Betlejemskie Światło Pokoju uroczyście odpalono na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziło się ok.100 harcerzy z okolicznych drużyn. Wspólnie dzieliliśmy się chlebem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło również śpiewu kolęd i  krótkiego przedstawienia historii  Betlejemskiego Światła.

 

Skip to content