Przejdź do treści
ANDRZEJKOWE STYLIZACJE
27 stycznia 2017

ANDRZEJKOWE STYLIZACJE

Przed zakładem fryzjerskim No Valid Folder Selected

15 listopada 2016 r. klasa III PC , w ramach preorientacji zawodowej, odwiedziła ?ZAKŁAD FRYZJERSKI? przy ulicy Krakowskiej 75 .Tam , dziewczynki korzystając z ogromnej życzliwości fryzjerki pani IWONY  PODRAZY , pogłębiły swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów.

Joanna No Valid Folder Selected Patrycja No Valid Folder Selected Paulina No Valid Folder Selected Po wizycie w zakładzie fryzjerskim No Valid Folder Selected

Wzięły udział w prelekcji , podczas której pani Iwona przypomniała , iż bardzo ważną czynnością jest prawidłowe mycie włosów , co zademonstrowała myjąc włosy Paulinie S. To również użycie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów , przyborów fryzjerskich oraz prawidłowe korzystanie z suszarki . Pani Iwona uchyliła rąbka kilku tajemnic z własnego doświadczenia zawodowego i udzieliła wielu rad , odpowiadając na pytania uczennic .Dziewczęta mogły spróbować własnych sił , włączając się aktywnie w wykonywanie  fryzjerskich czynności podczas profesjonalnej obsługi koleżanek  przez panią Iwonę . Towarzyszyły im przy tym uśmiechy na twarzach i niebywała ekscytacja , gdyż było to nowe  doświadczenie w ich życiu . Niektóre pozbyły się lęku przed „szczypiącym w oczy szamponem”, użyciem suszarki ,sprzętu fryzjerskiego do mycia głowy . Nabrały ufności do nowych miejsc , chętniej nawiązując w nich kontakty .  Pozbyły się bariery do stawiania pytań , utrwalały system akceptowanych zachowań społecznych w miejscach publicznych .Joanna i Patrycja same zdecydowały jak finalnie mają  wyglądać ich fryzury , jaki zakres usług wykonamy w ich przypadku. Wszystkie poczuły się ważne dla otoczenia i dorosłe. Otulone aureolą zapachów, jakie unosiły się w pomieszczeniu z zastosowanych kosmetyków , uwolniły swoją żeńską naturę . Każda uczennica chciała usiąść na fryzjerskim fotelu i być tak cudownie obsłużona . W tym dniu udało się to Paulinie , Patrycji i Joannie , ale pozostałe zadeklarowały jak najszybszy powrót do ” ZAKŁADU FRYZJERSKIEGO”!!!

Najnowsze wpisy

Skip to content