Przejdź do treści
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013
7 października 2013

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

 

W dniu 24.09.2013 ramach akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dębicy uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli wraz z opiekunami w porządkowaniu lasu na terenie Nadleśnictwa Pustków.

No Valid Folder Selected

 

Na miejsce spotkania przy leśniczówce w Pustkowie wyruszyliśmy podstawionym busem, po krótkiej podróży dotarliśmy na miejsce o godzinie 9.00. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci udaliśmy się w teren wyznaczony przez leśników wzdłuż trasy prowadzącej na osiedle oraz szkółki leśnej. Po drodze zbieraliśmy duże ilości szklanych opakowań, często potłuczonych, porzucone ubrania, metalowe i plastikowe części maszyn i samochodów, opakowania ze słodyczy itp. Wszystkie zebrane śmieci złożyliśmy w 10 workach na terenie leśniczówki. Po wykonanym zadania zostaliśmy zaproszeni na pieczoną na grillu kiełbasę, zwiedzanie leśniczówki z kącikiem przyrodniczym oraz inspekty z sadzonkami sosny, modrzewia, brzozy i lipy oraz siewek dębu. Widok olbrzymich połaci „młodego lasu” wzbudzał szacunek i podziw dla pracy leśników wśród naszych wychowanków. Ta akcja i wyprawa do leśniczówki była dla uczniów naszej szkoły cennym doświadczeniem.Opiekunowie: Urszula Burkat, Zbigniew Rajnfus

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content