Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – KRAINA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
25 listopada 2014

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – KRAINA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

24 listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Zdrowego Ucznia”. ( Na podstawie programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka). Tym razem uczniowie klas 4,5,6 r.n. oraz II Guz A spotkali się w krainie aktywności fizycznej.

No Valid Folder Selected Organizatorzy przybliżyli  dzieciom tematykę związaną  z aktywnością ruchową, szczególnie zwrócili uwagę na korzyści płynące z uprawiania jej. Następnie wspólnie braliśmy udział w grach i zabawach sportowych. Na zakończenie wspaniałej zabawy wszyscy  uczniowie otrzymali złote medale. Dalszym miejscem podróży była stacja ruchu i zabawy.  Po zapoznaniu z bajką ” Zwierzątka ze zdrowego zakątka” uczestnicy spotkania dowiedzieli się do czego służy szkielet człowieka i do czego potrzebne nam mięśnie i stawy, a także jaki jest związek pomiędzy aktywnością ruchową a rozwojem fizycznym człowieka. Wspólnie wykonaliśmy plakat ” Bawimy się razem na podwórku”. Dla przypomnienia zasad zdrowego odżywiania uczniowie na zakończenie spotkania wykonali dwa pociągi. Jako pasażerów wklejone zostały do smutnego pociągu – niezdrowe produkty, a do radosnego zdrowe. Uczniowie wykonali także wydzierankę z papieru kolorowego. Wypełniali papierem kolorowym wzory owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, o których mowa w wierszu „Witaminowe abecadło”. Wykonane prace zostały wywieszone jako dekoracja sali w formie wystawy.     Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content