Przejdź do treści
ŚWIĘTO FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA
8 maja 2018

ŚWIĘTO FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 07. 05. 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy spotkali się podczas obchodów Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Gremialnie odśpiewany hymn Polski oraz recytacja wierszy w wykonaniu Dawida Klisia, Bernadetty Różańskiej i Mateusza Kontrabeckiego wzbudziły wiele patriotycznych uczuć. Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Pawła Stachnika pt. „Symbole narodowe” pomogła znaleźć odpowiedź na nurtujące dzieci i młodzież pytania: dlaczego polska flaga jest biało-czerwona oraz jak wygląda ceremoniał podnoszenia na maszt i składania flagi państwowej. Z zasadami prawidłowego eksponowania flagi zapoznała uczniów koordynator spotkania p. Bogusława Strzyż. Zwróciła uwagę zebranych, by na fladze nie umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne wyłącznie na barwach narodowych. Na  terenie RP flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej ma zawsze pierwszeństwo przed wszystkimi innymi flagami. W kolejnej części prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym była Konstytucja 3 Maja i w jakich okolicznościach powstała. Wspólnie śpiewane historyczne pieśni przy akompaniamencie muzycznym p. Andrzeja Gruszeckiego oraz możliwość wyeksponowania barw narodowych przez uczestników spotkania wprawiła wszystkich w dobry nastrój i poczucie wspólnoty. Dekorację sali przygotowały panie: Monika Solarska i Anna Borkowska, a fotorelację z tego wydarzenia zawdzięczamy p. Monice Król- Moździerz.  No Valid Folder Selected

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content