Przejdź do treści
AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – 30 STYCZNIA 2015R.
5 lutego 2015

AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – 30 STYCZNIA 2015R.

Szkoła Podstawowa przy ZSS w Dębicy przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex”. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. No Valid Folder Selected

Program jest realizowany pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W ramach „Akademii Czystych Rąk Carex” przeprowadzono w naszej szkole lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych wzbogaconych o treści multimedialne (m.in.: film animowany z bohaterami programu Chlipem i Chlapem).  Materiały edukacyjne zostały przygotowane dla dla dwóch grup: dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne. To najlepszy sposób, aby przybliżyć najmłodszym temat higieny rąk, w jak najbardziej przyjazny sposób. Dzięki programowi pozyskaliśmy również zestaw mydeł antybakteryjnych oraz instruktaże prawidłowego mycia rąk, które umieściliśmy w szkolnych toaletach. Rodzice naszych uczniów otrzymali ciekawe „Poradniki dla rodziców” przygotowane przez organizatorów programu. Zajęcia przeprowadziły: A. Zachara-Kusek, A. Żądło, M. Hajduk, K. Lewtak.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content