Przejdź do treści
ZLOT HUFCA W STRASZĘCINIE
23 września 2016

ZLOT HUFCA W STRASZĘCINIE

W dniach 24-25 września 2016r. harcerze z naszej drużyny wzięli udział w Zlocie Hufca 2016, który odbył się w Straszęcinie. Uczestniczyli w nim: Jagoda Jakubek, Grzegorz Nykiel, Aneta Wołwiec, Bartosz Lada, Joanna Klisiewicz, Sylwia Wojtuła i Patrycja Bandyk.
Opiekę nad nimi sprawowali:p. Magdalena Szerszeń i p. Łukasz Drąg. No Valid Folder Selected

Biwak odbył się pod hasłem: Harcerskie Czary Mary, czyli magiczny świat.  W sobotę rano spod Hufca ZHP Dębica autobusami wyjechaliśmy do Szkoły w Straszęcinie. Po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy grę terenową. Polegała ona na pieszym przejściu przez Grabiny i wykonywaniu rozmaitych zadań na „punktach”. Trzeba było min: udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście, przygotować zielnik z 5 roślin, odgadnąć zagadki, przeprowadzić wywiad z mieszkańcem Straszęcina, odszyfrować hasło, opowiedzieć bajkę, napompować balon przy pomocy sody oczyszczonej i wiele innych. Jak przystało na prawdziwych harcerzy nikt z nas nie narzekał, chociaż trasa była długa i nogi bolały….. Po powrocie do szkoły w Straszęcinie czekał na nas gorący obiad i odpoczynek. Po południu uczestniczyliśmy w wykonywaniu gipsowych masek. Było sporo śmiechu, ale Ci, którzy je zrobili potem nie żałowali, gdyż można było bawić się w nich w „mumię”. Wieczorem były wspólne zabawy integrujące uczestników. Nawet dorośli chętnie bawili się w „chowanego”, czy „osiołka”. Potem była kolacja, którą zjedliśmy drużynami. Po niej czekała na nas atrakcja: tańce – czarodziejsko- dyskotekowe. Do tego punktu programu byliśmy dobrze przygotowani, gdyż mieliśmy stroje i przebrania pożyczone ze szkolnej garderoby p. Ani Chęciek. Bardzo się przydały. Wszyscy świetnie się bawili, aż do ciszy nocnej. Potem mycie i spanie. Trochę twardo na karimacie, ale co tam…. W niedzielę rano, zaraz po śniadaniu spakowaliśmy się, zrobiliśmy porządki i autobusami wróciliśmy do Dębicy. Tam w kościele św. Jadwigi o 10.30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej i obchodach rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Potem apel i podsumowanie Zlotu Hufca. Chociaż nie wygraliśmy gry terenowej to sam udział w tej harcerskiej imprezie będziemy długo wspominać.

 

Skip to content