Przejdź do treści
XI Wojewódzki Rajd Pieszy „LATOSZYN 2022”
22 listopada 2022

XI Wojewódzki Rajd Pieszy „LATOSZYN 2022”

W dniu 8 listopada 2022 roku w miejscowości Latoszyn odbył się, już po raz jedenasty, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym
z województwa podkarpackiego
. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Uroczyste otwarcie rajdu odbyło się w nowym budynku szkolnym
i dokonał go pan Piotr Chęciek – Starosta Powiatu Dębickiego. Wśród przybyłych 56 uczestników znaleźli się uczniowie klas ósmych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mrowli, Kolbuszowej Dolnej, Strzyżowa, Rudnika nad Sanem i Dębicy, a także dwie drużyny z Zespołu Szkół w Podgrodziu i ze Szkoły Podstawowej w Latoszynie wraz z opiekunami. Trasa rajdu prowadziła przybyłych po leśnej ścieżce edukacyjnej w Latoszynie. Po wspólnej wędrówce piechurzy odpoczywali
w tężni solankowej, a także raczyli się zdrowymi przekąskami i wodą leczniczą w pijalni. Następnie wraz
z panem Krzysztofem Lipczyńskim zwiedzili obiekt leczniczo – basenowy. Większość uczestników po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda podbasenie. Z Latoszyna każdy wyjechał z okolicznościowym upominkiem przygotowanym przez panią Sylwię Jezioro. Gośćmi Rajdu byli: pani Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, pani Joanna JaworskaErazmus – Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa, pan Piotr Mączka – dyrektor Centrum Usług Społecznych w Dębicy, We wspólnym marszu uczestniczyli sponsorzy Rajdu: państwo Barbara i Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym
i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Anna Podlasek, panowie: Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus i Łukasz Drąg. Rajd odbył się dzięki wsparciu materialnemu osób: pana Stanisława Rokosza – Wójta Gminy Dębica, pana Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” w Dębicy, pani Ewy Dobrowolskiej – właścicielki FHU „Gastro” w Stasiówce, państwa Barbary i Zbigniewa Bandzyra. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Piotr Chęciek oraz organizatorka rajdu pani Danuta Wadas.

Tekst: Danuta Wadas
Zdjęcia: Łukasz Drag

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content