Przejdź do treści


WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

 

W naszej placówce od 2012 roku działa Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, w ramach którego są prowadzone terapie wspierające rozwój najmłodszych. Jest on przeznaczony dla każdego dziecka, u którego zostały wykryte deficyty rozwojowe. Dziecko może uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach od momentu wykrycia trudności rozwojowych do rozpoczęcia nauki w szkole.

Dziecko zostaje przyjęte na zajęcia po otrzymaniu opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wtedy też następuje analiza opinii i dobór niezbędnych dla dziecka terapii, które będą sprzyjać jego rozwojowi.

Nasza szkoła oferuje najmłodszym wiele rodzajów zajęć, m.in.: logopedyczne, neurologopedyczne, ruchowe, rehabilitacyjne, integracji sensorycznej (SI), usprawniania funkcji poznawczych, usprawniania funkcji komunikacyjnych i społecznych, surdopedagogiczne, tyflopedagogiczne.

Terapie odbywają się w nowocześnie urządzonych salach, z wykorzystaniem metod i technik pracy wspierających dziecko w pokonywaniu trudności rozwojowych.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin zegarowych na terenie szkoły. Przeznaczony na nie czas pozwala na dobór dwóch, najbardziej potrzebnych dziecku terapii.

Kilka pierwszych lat życia dziecka jest kluczowe w jego rozwoju, dlatego też oferowane przez nas zajęcia i wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi, to doskonała propozycja dla każdego malucha, który potrzebuje wsparcia w swym rozwoju.

 

Skip to content