Przejdź do treści
UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY
21 listopada 2022

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY

18 listopada 2022 roku miało miejsce symboliczne Otwarcie Nowego Budynku Zespołu Szkół Specjalnych
w Dębicy. Gościem honorowym uroczystości była Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Wspólnie
z Biskupem Tarnowskim Andrzejem Jeżem, Starostą Powiatu Dębickiego Piotrem Chęćkiem, Anitą Zachara-Kusek w z. dyrektora szkoły oraz Wojciechem Baranem uczniem ZSS dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi.   

Przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości Małżonka Prezydenta zwiedziła nowoczesny obiekt i uczestniczyła
w lekcjach pokazowych oraz warsztatach.

Z dużym podziwem przyglądała się wykonywanym pracom, dopytując o szczegóły procesu twórczego. Uczniowie chętnie opowiadali Pierwszej Damie o swoich marzeniach, planach i zainteresowaniach. Wręczyli jej również pamiątkowego Anioła oraz inne rękodzielnicze wytwory powstałe w naszych pracowniach.

Ważnym punktem spotkania było poświęcenie nowego obiektu szkoły, którego dokonał Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Następnie głos zabrała Małżonka Prezydenta, wyrażając podziękowanie za  możliwość zapoznania się z działalnością szkoły. Podkreśliła, również wielkie uznanie i szacunek dla pracy całej kadry.

Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości byli także  profesor Józefa Hrynkiewicz, Senator RP Zdzisław Pupa,  Posłowie na Sejm RP Krzysztof Sobolewski, Jan Warzecha i Fryderyk Kapinos oraz przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci instytucji i urzędów, przedstawiciele Rady Rodziców ZSS. Mieli oni możliwość podziwiania części artystycznej tego spotkania w wykonaniu uczniów szkoły. Przekazali również listy gratulacyjne, słowa uznania i życzenia.

W kolejnej części uroczystości Starosta Powiatu Dębickiego wręczył symboliczne upominki osobom zaangażowanym
w pozyskanie środków finansowych oraz w sam proces budowy szkoły. To przedstawiciele rządu i samorządu, parlamentarzyści oraz urzędnicy, którzy dołożyli wszelkich starań, by nasze marzenie o nauce
w profesjonalnych, przyjaznych warunkach się spełniło. Ręcznie malowane płaskorzeźby aniołów, kosz z rękodziełem uczniów oraz gadżety z powiatu dębickiego będą im przypominać o naszej wdzięczności.  

Kolejnym akcentem wydarzenia, były wyrazy wdzięczności przekazane staroście Piotrowi Chęćkowi oraz wicestaroście Adamowi Pieniążkowi przez pracowników i uczniów ZSS. Dzięki ich zaangażowaniu, możemy cieszyć się nowym obiektem w tak krótkim czasie. Następnie uczniowie wraz z rodzicami przekazali podziękowania dla wszystkich nauczycieli w formie autorskiego wiersza.

Po części oficjalnej spotkania, zebrani Goście mieli możliwość zwiedzania szkoły. Poczęstunek na tę okazję przygotowało Stowarzyszenie Radość Dębica ZAZ Radość, Smaki Radości – Lunch Bar, Caffe Radość. W organizacji części cateringowej pomogli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Spotkanie umilała nam szkolna maskotka i jej „opiekun” Antoni z II LO w Dębicy.

Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg tego wyjątkowego dnia składamy serdeczne podziękowania. Sprawiliście, że były to dla nas wyjątkowe, niezapomniane i pełne radości chwile!

Organizator: ZSS i Starostwo Powiatowe w Dębicy
Tekst: Anita Zachara-Kusek, Natalia Barnaś, Aneta Żądło
Zdjęcia: Monika Król – Moździerz, Paweł Stachnik

Media o nas

Linki do  stron:

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/zespol-szkol-specjalnych-w-debicy-ma-nowa-siedzibe,61352

https://powiatdebicki.pl/pierwsza-dama-rp-oficjalnie-otworzyla-nowa-siedzibe-szkoly-specjalnej-w-debicy,art-2802?fbclid=IwAR2ZuRWi19Br2yeUFkU4aH3vWuDyFS9xqOH6acL_TDgJYR8fmgfxFsjb5BM#prettyPhoto[pp_gal]/25/

https://nowiny24.pl/pierwsza-dama-na-otwarciu-zespolu-szkol-specjalnych-w-debicy-placowka-ma-nowa-siedzibe-zobacz-zdjecia/ar/c5-17056673

https://rzeszow.tvp.pl/64598082/agata-kornhauserduda-wziela-udzial-w-otwarciu-nowej-siedziby-zespolu-szkol-specjalnych-w-debicy

https://debica24.eu/artykul/agata-kornhauser-duda/932282

https://debica.tv/pierwsza-dama-rp-agata-kornhauser-duda-oficjalnie-otworzyla-szkole-specjalna-w-debicy/

https://ptvr.pl/pierwsza-dama-rp-oficjalnie-otwarla-nowy-budynek-zespolu-szkol-specjalnych-w-debicy/

https://www.youtube.com/watch?v=9A2Vg4phhHM 

 

 

 

Skip to content