Przejdź do treści
PIECZONY ZIEMNIAK 2016
5 października 2016

PIECZONY ZIEMNIAK 2016

W dniu 30 września  zostało zorganizowane wyjście na Brzozowe Ranczo  dla klas II/IIIPA, IIIPC  oraz 6 rok nauczania z okazji ,,Święta Pieczonego Ziemniaka”. No Valid Folder Selected

Na uczestników oczekiwała gorąca herbata oraz  już płonące ognisko, do którego zostały wrzucone ziemniaki oraz ułożone na grillu jabłuszka  . Pogoda spisała się na medal, w oczekiwaniu na ziemniaczki  uczniowie śpiewali piosenki i uczestniczyli w zabawach. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał uczniom. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

 

Skip to content