Przejdź do treści
ZLOT HUFCA 2015 GŁOBIKOWA-DĘBICA
1 października 2015

ZLOT HUFCA 2015 GŁOBIKOWA-DĘBICA

W dniach 26-27 września 8-osobowa grupa uczniów- harcerzy wzięła udział w Zlocie Hufca 2015 Głobikowa- Dębica. Uczestniczyli w nim: Aneta Wołowiec, Dawid Kliś, Grzegorz Nykiel, Patrycja Bandyk, Sylwia Wojtuła, Ireneusz Gajos, Jagoda Jakubek i Paweł Kulig. Opiekę nad nimi sprawowali:p. M. Szerszeń i p. Ł. Drąg. No Valid Folder Selected

Chociaż w sobotę pogoda była paskudna to harcerze i tak dobrze się bawili i miło spędzili czas. Tegoroczny Zlot Hufca był uroczysty. Obchodziliśmy 25- lecie nadania hufcowi Sztandaru Szarych Szeregów. Gra terenowa w której uczestniczyliśmy dotyczyła wydarzeń historycznych czasu II Wojny Światowej. Ze względu na niesprzyjającą aurę nie przeszliśmy partyzanckim szlakiem AK, jednak w zadaniach, które rozwiązywaliśmy czuło się atmosferę tamtych lat. Osoby na tzw.”Czujkach”, aby pomóc nam w zadaniach byli przebrani w stroje z minionej epoki. Chociaż trochę zmarznięci i zmoczeni zaznaliśmy harcerskiej przygody w spotkaniu z historią Polski i regionu dębickiego. Nocleg w schronisku w Głobikowej był dla nas „szkołą życia”. Trzeba było samodzielnie zadbać o higienę, zrobić sobie kolację i śniadanie, spakować się, ubrać mundur….co nie dla każdego było takie proste. W niedzielę, już w Dębicy wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi. Oprócz nas- harcerzy z racji obchodów rocznicy powstania państwa podziemnego uczestniczyły władze miasta i przedstawiciele dębickiego powiatu. Potem, przed Miejskim Gimnazjum nr 1 słuchaliśmy przemówień i patriotycznych pieśni, granych przez orkiestrę dętą z PSM w Dębicy. Na zakończenie Zlotu Hufca wzięliśmy udział w apelu podsumowującym. Byliśmy bardzo zadowoleni, gdy okazało się, że w rywalizacji drużyn otrzymaliśmy zaszczytne – III miejsce. Doceniono także pracę plastyczną naszej harcerki – Agnieszki Mróz, która za udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Będzie co wspominać…..

 

Skip to content