Przejdź do treści
ZLOT HUFCA 2015 GŁOBIKOWA-DĘBICA
1 października 2015

ZLOT HUFCA 2015 GŁOBIKOWA-DĘBICA

W dniach 26-27 września 8-osobowa grupa uczniów- harcerzy wzięła udział w Zlocie Hufca 2015 Głobikowa- Dębica. Uczestniczyli w nim: Aneta Wołowiec, Dawid Kliś, Grzegorz Nykiel, Patrycja Bandyk, Sylwia Wojtuła, Ireneusz Gajos, Jagoda Jakubek i Paweł Kulig. Opiekę nad nimi sprawowali:p. M. Szerszeń i p. Ł. Drąg. No Valid Folder Selected

Chociaż w sobotę pogoda była paskudna to harcerze i tak dobrze się bawili i miło spędzili czas. Tegoroczny Zlot Hufca był uroczysty. Obchodziliśmy 25- lecie nadania hufcowi Sztandaru Szarych Szeregów. Gra terenowa w której uczestniczyliśmy dotyczyła wydarzeń historycznych czasu II Wojny Światowej. Ze względu na niesprzyjającą aurę nie przeszliśmy partyzanckim szlakiem AK, jednak w zadaniach, które rozwiązywaliśmy czuło się atmosferę tamtych lat. Osoby na tzw.”Czujkach”, aby pomóc nam w zadaniach byli przebrani w stroje z minionej epoki. Chociaż trochę zmarznięci i zmoczeni zaznaliśmy harcerskiej przygody w spotkaniu z historią Polski i regionu dębickiego. Nocleg w schronisku w Głobikowej był dla nas „szkołą życia”. Trzeba było samodzielnie zadbać o higienę, zrobić sobie kolację i śniadanie, spakować się, ubrać mundur….co nie dla każdego było takie proste. W niedzielę, już w Dębicy wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi. Oprócz nas- harcerzy z racji obchodów rocznicy powstania państwa podziemnego uczestniczyły władze miasta i przedstawiciele dębickiego powiatu. Potem, przed Miejskim Gimnazjum nr 1 słuchaliśmy przemówień i patriotycznych pieśni, granych przez orkiestrę dętą z PSM w Dębicy. Na zakończenie Zlotu Hufca wzięliśmy udział w apelu podsumowującym. Byliśmy bardzo zadowoleni, gdy okazało się, że w rywalizacji drużyn otrzymaliśmy zaszczytne – III miejsce. Doceniono także pracę plastyczną naszej harcerki – Agnieszki Mróz, która za udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Będzie co wspominać…..

 

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content