Przejdź do treści
ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019
3 kwietnia 2019

ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019

W dniu 13.03.2019r po raz kolejny na obiektach sportowych SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca, odbył się XIV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia zawodów dokonali Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek oraz Dyrektor ZSS w Dębicy Pani Marta Biłas. Pan Piotr wspólnie z Wicestarostą Panem Adamem Pieniążkiem rozegrali mecz pokazowy, który zapoczątkował wspaniałą rywalizację i entuzjazm sportowy wśród zawodników w dalszych rozgrywkach. No Valid Folder Selected

 

Głównym celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny oraz formy rewalidacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z terenu powiatu: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Brzostek, ŚDS Dębica,, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. W zawodach uczestniczyło 41 zawodników, w poszczególnych grupach sprawnościowych wyniki przedstawiają się następująco: W grupie IV kobiet: I miejsce zdobyła Szymal Elżbieta (ŚDS Brzostek), II miejsce zajęła Białas Iwona (WTZ Brzostek), III lokata przypadła Rózańskiej Bernadecie (ZSS z Dębicy). W grupie III męskiej: I miejsce uzyskał Smagacz Sławomir (WTZ Brzostek), na II miejscu ulokował się Zachara Łukasz (WTZ Brzostek), III miejsce zdobył Borowiecki Piotr  (DPS Dębica).W grupie II męskiej: I miejsce zajął Łukasik Leszek (WTZ Brzostek), II miejsce przypadło Czubie Dawidowi (ZSS z Dębicy), III miejsce uzyskał Broda Paweł (ŚDS Dębica). W grupie I męskiej: na I miejsce uplasował się  Ciastoń Dariusz (ŚDS Brzostek), II miejsce zdobył Lis Łukasz (ŚDS Brzostek),  III lokata przypadła Mijalowi Markowi (ŚDS Brzostek). Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami, medalami i cennymi nagrodami rzeczowymi. Tenisowa rywalizacja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Związku Chemików przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy, jak również Firmie UPM Service Tarnów Stanisław Ślaga, serdecznie im dziękujemy. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy: H. Stachnik, K. Jurkowski, B. Lada, B. Różańska, K. Jurkowski, D. Czuba, J. Maziarka D. Kliś,, P. Świątek, O. Głodek, A. Wołowiec.  Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy: Z. Rajnfus, M. Kramarz, Ł. Drąg, U. Burkat, A. Sobolak, K. Warżel.  Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju wszystkim darczyńcom i współorganizatorom.

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content