Zajęcia specjalistyczne mają na celu usprawnianie zaburzonych obszarów funkcjonowania dziecka. Dają one możliwość na określenie przyczyny danego stanu, dokładną analizę problemu i opracowanie szeregu działań, które pozwolą na poprawę w sferach wymagających usprawnienia.

W naszej placówce zajęcia specjalistyczne odbywają się w wymiarze 10 godzin tygodniowo i są prowadzone grupowo lub indywidualnie z danym dzieckiem.

Terapeuci, w pierwszych tygodniach od rozpoczęcia nauki, prowadzą obserwację dzieci. Następnie – na podstawie obserwacji, danych z orzeczenia i informacji od rodziców – dokonują diagnozy i tworzą program pracy z dzieckiem. Realizacja tego programu opiera się na ćwiczeniach, które korygują to, co zaburzone,
a dzięki systematycznej pracy z dzieckiem, efektywność działań jest znacznie większa.

W naszej szkole dziecko ma możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć specjalistycznych. Proponowane przez nas terapie pomagają w niwelowaniu deficytów oraz umacniają i rozwijają umiejętności już nabyte. Zajęcia są dobierane pod kątem potrzeb naszych uczniów, a dzięki ich różnorodności możliwe jest jak najlepsze usprawnienie rozwojowe dziecka.