Przejdź do treści
X OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
15 września 2014

X OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 23-26 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy z Podkarpacia wrócili z 23 złotymi medalami. Dębicę reprezentowało ośmioro  zawodników i zawodniczek.

 

W X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Bydgoszczy wystartowało 1000 zawodników przy udziale 340 trenerów i innych członków ekipy, 160 osób komitetu organizacyjnego i  70 obsługi technicznej, 130 sędziów, 500 wolontariuszy,  30 osób obsługi medycznej, razem około 2500 osób.
Województwo Podkarpackie reprezentowało 54 zawodników, 15 trenerów i  2 kierowników ekipy. Zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach: lekka atletyka, gimnastyka, piłka nożna 7 osobowa, trójbój siłowy, tenis, kolarstwo, pływanie, tenis stołowy, bowling, i  badminton oraz w dyscyplinach pokazowych: golf i judo.
Zawody te były eliminacją do wyłonienia reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles (USA) w 2015 roku. Kadra Podkarpacia zdobyła 23 złotych, 19 srebrnych i 19 brązowych medali. Dębicę reprezentowali: Iwona Lada – bowling (brąz , złoto w grze deblowej), Kamil Nawracaj badminton- (srebro, brąz w grze deblowej), Dawid Kliś tenis stołowy – ( srebro, złoto w grze deblowej), Dawid Gulis – trójbój siłowy – ( IV, IV, V), Joanna Klisiewicz – pływanie ( brąz i IV), Mateusz Kwiatek  – pływanie (złoto i brąz), Mateusz Wołowiec – LA (2X brąz i IV), Aneta Wołowiec – LA (srebro, IV,V) Marek Kramarz trener . W trakcie trwania Igrzysk działała Wioska Olimpijska, w której zawodnicy po zmaganiach sportowych mogli odpocząć. Była tam przygotowana bogata oferta zajęć : muzycznych, teatralnych, gier i zabaw, konkursów z nagrodami oraz występy artystyczne oraz Program „Zdrowi Sportowcy”. Program przygotowany przez 145 lekarzy, okulistów, fizjoterapeutów, audiologów, laryngologów, dietetyków, ortopedów i stomatologów. W poniedziałek wieczorem była przygotowana przez organizatorów atrakcja dla zawodników w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, a jego atrakcje to m.in. plac zabaw, urządzenia do fitness, karuzele i urządzenia linowe, Park Dinozaurów, Park Linowy. W niedzielne południe na stadionie „Zawiszy” odbyła się uroczysta Ceremonia Zamknięcia Igrzysk.

Skip to content