Przejdź do treści
X OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
15 września 2014

X OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 23-26 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy z Podkarpacia wrócili z 23 złotymi medalami. Dębicę reprezentowało ośmioro  zawodników i zawodniczek.

 

W X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Bydgoszczy wystartowało 1000 zawodników przy udziale 340 trenerów i innych członków ekipy, 160 osób komitetu organizacyjnego i  70 obsługi technicznej, 130 sędziów, 500 wolontariuszy,  30 osób obsługi medycznej, razem około 2500 osób.
Województwo Podkarpackie reprezentowało 54 zawodników, 15 trenerów i  2 kierowników ekipy. Zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach: lekka atletyka, gimnastyka, piłka nożna 7 osobowa, trójbój siłowy, tenis, kolarstwo, pływanie, tenis stołowy, bowling, i  badminton oraz w dyscyplinach pokazowych: golf i judo.
Zawody te były eliminacją do wyłonienia reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles (USA) w 2015 roku. Kadra Podkarpacia zdobyła 23 złotych, 19 srebrnych i 19 brązowych medali. Dębicę reprezentowali: Iwona Lada – bowling (brąz , złoto w grze deblowej), Kamil Nawracaj badminton- (srebro, brąz w grze deblowej), Dawid Kliś tenis stołowy – ( srebro, złoto w grze deblowej), Dawid Gulis – trójbój siłowy – ( IV, IV, V), Joanna Klisiewicz – pływanie ( brąz i IV), Mateusz Kwiatek  – pływanie (złoto i brąz), Mateusz Wołowiec – LA (2X brąz i IV), Aneta Wołowiec – LA (srebro, IV,V) Marek Kramarz trener . W trakcie trwania Igrzysk działała Wioska Olimpijska, w której zawodnicy po zmaganiach sportowych mogli odpocząć. Była tam przygotowana bogata oferta zajęć : muzycznych, teatralnych, gier i zabaw, konkursów z nagrodami oraz występy artystyczne oraz Program „Zdrowi Sportowcy”. Program przygotowany przez 145 lekarzy, okulistów, fizjoterapeutów, audiologów, laryngologów, dietetyków, ortopedów i stomatologów. W poniedziałek wieczorem była przygotowana przez organizatorów atrakcja dla zawodników w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, a jego atrakcje to m.in. plac zabaw, urządzenia do fitness, karuzele i urządzenia linowe, Park Dinozaurów, Park Linowy. W niedzielne południe na stadionie „Zawiszy” odbyła się uroczysta Ceremonia Zamknięcia Igrzysk.

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content