Przejdź do treści
WYJŚCIE DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY
23 września 2016

WYJŚCIE DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Dnia 19.09.2016r. w ramach obchodów rocznicy napaści na Polskę przez Niemcy i Związek Radziecki we wrześniu 1939roku 7 klas naszej szkoły udało się do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Były to klasy: I PB, III PD, II/III Pa”ł”, II/ III PB”ł”, I Pa, I/II Guz a „ł”, II/III Guz b. No Valid Folder Selected

Opiekę nad uczniami pełnili wychowawcy klas: p. J. Janiec, p. M. Reguła, p. M. Szerszeń, p. A. Gruszecki, p. A. Chęciek i p. J. Parys. Lekcję muzealną w bardzo ciekawy sposób przeprowadził kustosz p. Tomasz Czapla. Młodzież naszej szkoły miała możliwość usłyszenia jak wyglądały losy Polaków zaraz po wybuchu II Wojny światowej. Oglądaliśmy eksponaty, robiliśmy sobie zdjęcia przy ciekawych obiektach. Zadawaliśmy pytania, na które pan Tomasz starał się odpowiadać w prosty i jasny, zrozumiały dla wszystkich sposób.
Niektórzy robili sobie zdjęcia w replikach polskich czapek i hełmach z września 1939rku. Dowiedzieliśmy się kim był ułan, obejrzeliśmy pozostałości z uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy walczących podczas II wojny światowej. Pan Tomasz opowiedział nam także o bitwie na Kałużówce, niedaleko Dębicy. Wróciliśmy do szkoły ubogaceni w nowe doświadczenia i wiedzę tego okresu historycznego.

 

Skip to content