Przejdź do treści
WYCIECZKA DO RZESZOWA – LOTNISKO
24 października 2016

WYCIECZKA DO RZESZOWA – LOTNISKO

Wycieczka do Rzeszowa. W dniu 6 października 2016 roku 32 uczniów ze szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy, pod opieką nauczycieli: Anety Żądło, Anity Zachary-Kusek, Anny Nalepa-Proszowskiej, Barbary Kołodziej, Ewy Góreckiej, Łukasza Drąga oraz opiekunek: Katarzyny Król, Moniki Madej, Natalii Popiela, Barbary Betlej, Anny Kopala i mam: Marty Fryz, Eweliny Migała i Grażyny Hołota udało się na wycieczkę do Rzeszowa. No Valid Folder Selected
Najpierw zwiedziliśmy Port Lotniczy w Jasionce. Zaraz po przybyciu na lotnisko obserwowaliśmy, z tarasu widokowego, start samolotu lecącego do Warszawy. Później zapoznaliśmy się z historią Portu oraz z rodzajami służb pracujących na jego terenie. W dalszej części wycieczki poznaliśmy warunki podróżowania oraz krok po kroku ścieżki pasażera od odprawy biletowo ? bagażowej, kontroli bezpieczeństwa, odprawy osób niepełnosprawnych po przewóz zwierząt samolotem. Następnie reprezentacja naszej grupy wraz z dwójką nauczycieli: panią Basią i panem Łukaszem przeszła przez punkt kontroli bezpieczeństwa i udała się teren Lotniskowej Służby Ratowniczo ? Gaśniczej, gdzie poznała zakres obowiązków strażaków oraz sprzęt i pojazdy gaśnicze. Po zwiedzeniu Portu Lotniczego udaliśmy się do Galerii Rzeszów, gdzie w kinie Helios obejrzeliśmy wspaniały film animowany „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Po seansie udaliśmy się w kierunku Dębicy. W miejscowości Nagawczyna zatrzymaliśmy się w Restauracji McDonalds na szybką przekąskę. Każdy z nas wybrał sobie do zamówionego zestawu maskotkę z filmu, który wcześniej zobaczyliśmy. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Organizatorką wycieczki była pani Danuta Wadas.

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content