Przejdź do treści
WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO
9 października 2014

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO

Dnia 30 września 2014r. spora część  naszej szkoły była na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Dębicy oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej przy  ul. Akademickiej.

No Valid Folder Selected

Wyjście to odbyło się w związku z obchodami rocznicy agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939r. oraz z 70-leciem akcji „Burza” na ziemiach Dębicy i okolic.Naszym przewodnikiem po muzeum był pan Tomasz Czapla, który opowiedział nam o historii, o walkach w podziemiu, o harcerzach, którzy też brali udział w kampanii wrześniowej , a później w Powstaniu Warszawskim. Oglądnęliśmy też ekspozycję zewnętrzną przy Muzeum Regionalnym. W wycieczce uczestniczyło 6 klas ( 5rn, II Pa, IIIPa, IIPe, II Pb, IGuz”a”) pod opieką : p. D. Wadas, p. M. Przybycień, p. M. Szerszeń, p. A. Gruszeckiego, p. B. Rubach, p. Ł. Drąga, p. J. Parys i p. M. Król – Moździerz a także p. Joanna- pomoc nauczyciela. W bibliotece powitano nas bardzo serdecznie. Mogliśmy tam odpocząć, a także posłuchać opowiadania pani bibiotekarki i młodych ludziach, którzy brali udział w walkach z okupantem. Z fragmentu książki dowiedzieliśmy się, że najmłodszy”żołnierz” miał 11 lat. Potem odbył się konkurs wiedzy o wojnie, który podsumował informacje, które zdobyliśmy podczas wycieczki. Na koniec cała grupa udała się na pizzę pobliskiej „Niagary”. Zadowoleni i pełni wrażeń kursowym autobusem wróciliśmy do szkoły, gdzie mogliśmy swoje przeżycia opowiedzieć koleżankom i kolegom.

Magdalena Szerszeń, Łukasz Drąg, Barbara Rubach

Skip to content