Przejdź do treści
WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY
6 października 2015

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Z okazji rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i ZSRR na Poskę we wrześniu 1939r. kilka klas ZSS udało się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Wyjście odbyło się 24 września 2015r.,a uczestniczyły w nim: II/III Pa, III Pe, II Pa i II/III GUZ”c”. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. M. Król – Moździerz, p. A. Zachara – Kusek, p. M. Szerszeń, p. Ł. Drąg i p. M. Fal. No Valid Folder Selected

Nasz przewodnik -Pan Tomasz Czapla opowiadał o tym, co działo się w Dębicy i okolicy w czasie II Wojny Światowej. Oglądaliśmy rozmaite eksponaty, a niektórym nawet udało się „zabłysnąć” wiedzą, dotyczącą dawnych czasów. Cieszyliśmy się, że mogliśmy zobaczyć na makiecie jak wyglądała Dębica przed wojną, jak dawniej ubierali się ludzie i czym się zajmowali. Pan Tomasz zwrócił nasza uwagę na harcerzy, którzy, choć nieraz mieli po kilkanaście lat to też pomagali w walce z okupantem: roznosili pocztę, opiekowali się rannymi. Po skończonym zwiedzaniu przyszedł czas na „coś dla ciała”. Całą grupą udaliśmy się do pobliskiej „Niagary” na pizzę. Zadowoleni i uśmiechnięci autobusem wróciliśmy do szkoły.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

17 czerwca 2024

Szkolny Rajd Rowerowy
Szkolny Rajd Rowerowy

16 czerwca 2024

Szkolny Turniej Badmintona
Szkolny Turniej Badmintona

16 czerwca 2024

Poznajemy atrakcje Dębicy
Poznajemy atrakcje Dębicy

16 czerwca 2024

Skip to content