Przejdź do treści
WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY
6 października 2015

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Z okazji rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i ZSRR na Poskę we wrześniu 1939r. kilka klas ZSS udało się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Wyjście odbyło się 24 września 2015r.,a uczestniczyły w nim: II/III Pa, III Pe, II Pa i II/III GUZ”c”. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. M. Król – Moździerz, p. A. Zachara – Kusek, p. M. Szerszeń, p. Ł. Drąg i p. M. Fal. No Valid Folder Selected

Nasz przewodnik -Pan Tomasz Czapla opowiadał o tym, co działo się w Dębicy i okolicy w czasie II Wojny Światowej. Oglądaliśmy rozmaite eksponaty, a niektórym nawet udało się „zabłysnąć” wiedzą, dotyczącą dawnych czasów. Cieszyliśmy się, że mogliśmy zobaczyć na makiecie jak wyglądała Dębica przed wojną, jak dawniej ubierali się ludzie i czym się zajmowali. Pan Tomasz zwrócił nasza uwagę na harcerzy, którzy, choć nieraz mieli po kilkanaście lat to też pomagali w walce z okupantem: roznosili pocztę, opiekowali się rannymi. Po skończonym zwiedzaniu przyszedł czas na „coś dla ciała”. Całą grupą udaliśmy się do pobliskiej „Niagary” na pizzę. Zadowoleni i uśmiechnięci autobusem wróciliśmy do szkoły.

Skip to content