Przejdź do treści
WYCIECZKA DO KROSNA
12 grudnia 2016

WYCIECZKA DO KROSNA

W dniu 8 grudnia uczniowie klas 6r.n, III Guz C, oraz III PC wraz z opiekunami p. Kariną Lewtak,   p.  Ewą Górecką oraz p. Natalia Popiela uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. No Valid Folder Selected

Najważniejszymi atrakcjami Centrum były interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła.  Centrum składa się z dwóch obiektów – z budynku głównego oraz tzw. piwnic przedprożnych, znajdujących się na krośnieńskim  Rynku. Głównymi atrakcjami budynku głównego są widowiskowe prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na naszych oczach  powstawały  przedmioty artystyczne i dekoracyjne. W sali kinowo-konferencyjnej  obejrzeliśmy  historie powstania huty szkła oraz jej dalsze losy  w czasie wojny  i tuż po. Następnym etapem zwiedzania były piwnice  przedprożne , które mieszczą przede wszystkim ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki, wykonane przez najsłynniejszych artystów działających, lub związanych z Krosnem. Na koniec wszyscy uczestnicy mieli możliwość ozdobienia bombki za pomocą farb akrylowych i brokatów, które to wzięliśmy do domu by następnie zawiesić ją na świątecznej choince.  Na zakończenie zwiedzania, każdy z uczestników miał możliwość wytopienia ze szkła pieniążka. Szklane pieniądze zabraliśmy ze sobą. Głodni ale pełni wrażeń udaliśmy się do szklanego bistro gdzie, posililiśmy się pysznymi naleśnikami oraz gorącą herbatą. Organizatorem wycieczki była p. Anna Nalepa-Proszowska.

 

Skip to content