Przejdź do treści
WYCIECZKA DO KRAKOWA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
22 czerwca 2017

WYCIECZKA DO KRAKOWA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniu 14 czerwca 2017 roku uczniowie szkoły podstawowej z klas 1,2; 2,3; 4,5 i 6 rok nauczania oraz z klasy I/IIguzAł pod opieką wychowawców, pań opiekunek oraz rodziców wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Naszym celem było poznanie dawnej stolicy Polski i jej zabytków. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

Zaraz po przyjeździe chcieliśmy sprawdzić czy Smok Wawelski naprawdę istnieje. Okazało się, że tak i nawet od czasu do czasu zieje ogniem na patrzących na niego turystów. Później spacerkiem udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, gdzie zobaczyliśmy dziedziniec zamku królewskiego i zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, miejsce wiecznego spoczynku królów polskich. Po zwiedzeniu Wawelu udaliśmy się na ulicę Kanoniczą. Przy wejściu do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu wirtuoza skrzypiec pana Nadira Aliyeva. Byliśmy pod wrażeniem Jego wspaniałej gry. Pan Nadir Aliyev bardzo nas zaskoczył, gdyż podarował naszej wycieczce pewną kwotę pieniędzy. W muzeum podzieliliśmy się na dwie grupy i uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych. Jedna grupa była „W pracowni dawnego artysty, a druga poznała „Anioły, świętych i legendy”. Po zwiedzeniu ekspozycji rzeźb i obrazów braliśmy udział w warsztatach plastycznych, w czasie których uczyliśmy się wykonywać ozdobne inicjały oraz papierowe anioły. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na obiad. Zjedliśmy go w dwóch barach: w „Barze Grodzkim”, na ulicy Grodzkiej i w „Milkbarze” na ulicy Świętego Tomasza. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sukiennic i Rynku Głównego. Klasa pani Bogusławy Strzyż dodatkowo poznała Restaurację Wierzynek i miała okazję przejechać się bryczką trasą wokół Rynku. Następnie ulicą Floriańską udaliśmy się pod Barbakan, a później pod pomnik grunwaldzki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brzesku na pyszne lody, których sponsorem był właśnie pan Nadir Aliyev, któremu bardzo dziękujemy!!! Do Dębicy dotarliśmy znacznie spóźnieni, ale zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń z pamiątkowym upominkiem w ręce :). W Wycieczce uczestniczyli nauczyciele: Aneta Żądło, Anita Zachara – Kusek, Anna Nalepa – Proszowska, Bogusława Strzyż, Łukasz Drąg, panie opiekunki: Katarzyna Król, Monika Madej, Natalia Popiela, mamy: Grażyna Hołota, Anna Płoch, Ewelina Migała, Anna Mądro, Urszula Kuta, Marzena Przybyło, Marta Fryz, Katarzyna Kilian, Jolanta Baran oraz organizator wycieczki Danuta Wadas. Nasza wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy od Firmy Karpat-Bud, za które Bardzo dziękujemy!!! Szczególnie dziękujemy także pani Idze Szczepańskiej.

Skip to content