Przejdź do treści
WYCIECZKA DO GDAŃSKA KLASY 3R.N.
16 maja 2019

WYCIECZKA DO GDAŃSKA KLASY 3R.N.

W dniach 7 do 10 maja 2019 roku uczniowie klasy 3 r. n. – Maja, Wojtek, Artur oraz Hubert – uczeń klasy 8 r. n. wraz z wychowawczynią Danutą Wadas, opiekunką panią Moniką Madej oraz panią Karoliną Warżel byli na wycieczce nad polskim morzem. Oto relacja z wycieczki: No Valid Folder Selected

We wtorek /7 maja/ wcześnie rano wyruszyliśmy w podróż do Gdańska. Pociągiem  pendolino dojechaliśmy do Gdańska Wrzeszcza. Następnie tramwajem pojechaliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, w którym mieszkaliśmy podczas wycieczki. Po zakwaterowaniu się w obiekcie i rozpakowaniu bagaży pojechaliśmy na obiad.  Po sytym posiłku pojechaliśmy na plażę do Jelitkowa, aby przywitać się z morzem. Podczas spaceru zbieraliśmy muszelki i podziwialiśmy morski pejzaż. W środę /8 maja/ pojechaliśmy na wycieczkę do Gdyni. Jechaliśmy szybką kolejką miejską. W Gdyni zwiedziliśmy okręt ORP „Błyskawica” oraz statek „Dar Pomorza”, oba te obiekty są muzeami. Później poszliśmy do Akwarium Gdyńskiego, w którym mogliśmy podziwiać różne gatunki ryb z całego świata. Po obiedzie wjechaliśmy kolejką linową na Kamienną Górę, z której szczytu podziwialiśmy panoramę miasta.  Po powrocie do schroniska wspólnie przygotowywaliśmy kolację. W czwartek / 9 maja/ pojechaliśmy do Gdańska Głównego. Tam udało nam się zwiedzić niektóre jego zabytki: Wyspę Spichrzów, Żurawia, Starówkę i Bazylikę Mariacką. Największym wyzwaniem tego dnia było wejście po 409 krętych i stromych schodach na wieżę Bazyliki. Warto było, bo widok z jej tarasu był urzekający. Po zwiedzeniu gdańskiej Starówki popłynęliśmy statkiem na półwysep Westerplatte. Po powrocie do Gdańska udaliśmy się na obiad i deser. Później zwiedziliśmy Muzeum Miasta Gdańska, a wieczorem pojechaliśmy na molo w Brzeźnie. Spacerowaliśmy brzegiem morza i podziwialiśmy płynące w oddali statki zmierzające do portu. W ostatnim dniu wycieczki / piątek 10 maja/ po śniadaniu, opuściliśmy Schronisko i udaliśmy się do Gdańska Głównego. Tam poszliśmy do Multikina na film pt. „Dumbo”. Po jego zakończeniu i spożyciu obiadu wsiedliśmy w pociąg wiozący nas do Dębicy.  Wróciliśmy późno w nocy, bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń oraz nowych doświadczeń. Nasza wycieczka była możliwa dzięki naszym wspaniałym rodzicom: pani Idze Szczepańskiej, państwu Jolancie i Wackowi Baran , państwu Elżbiecie i Grzegorzowi Romańskim oraz państwu Barbarze i Ryszardowi Stachnik, firmom, które wsparły finansowo realizację naszego marzenia zobaczenia polskiego morza – Firmie VENTOR, Firmie Kronospan z Pustkowa i Stowarzyszeniu „Z POTRZEBY SERCA” działającym przy naszej szkole.
WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content