Przejdź do treści
WYCIECZKA DO BOCHNI
16 czerwca 2014

WYCIECZKA DO BOCHNI

12 czerwca uczniowie z klasy 5,6r.n. , I/II GUZ A , I/II/III GUZ i I/II PC pod opieką p.Ewy Góreckiej, p.Małgorzaty Hajduk, p.Anity Zachary-Kusek, p.Natalii Popiela i p.Anny Zegar-Kołeczek byli na wycieczce w Bochni.

No Valid Folder Selected

Najpierw zwiedzaliśmy Park Archeologiczny. Osada Oraczy to rekonstrukcja XIII-wiecznej wioski, prezentująca życie dawnych mieszkańców Bochni. Później byliśmy w Kopalni Soli. Zwiedzanie miało charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodniczkom pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa-mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach stwarzały wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok nas. Pełni wrażeń i uśmiechy wróciliśmy do domu. W wycieczce brali udział także Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc oraz miłą, serdeczną atmosferę. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była p.Karina Lewtak.

Skip to content