Przejdź do treści
WYCIECZKA DO BOCHNI
16 czerwca 2014

WYCIECZKA DO BOCHNI

12 czerwca uczniowie z klasy 5,6r.n. , I/II GUZ A , I/II/III GUZ i I/II PC pod opieką p.Ewy Góreckiej, p.Małgorzaty Hajduk, p.Anity Zachary-Kusek, p.Natalii Popiela i p.Anny Zegar-Kołeczek byli na wycieczce w Bochni.

No Valid Folder Selected

Najpierw zwiedzaliśmy Park Archeologiczny. Osada Oraczy to rekonstrukcja XIII-wiecznej wioski, prezentująca życie dawnych mieszkańców Bochni. Później byliśmy w Kopalni Soli. Zwiedzanie miało charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodniczkom pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa-mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach stwarzały wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok nas. Pełni wrażeń i uśmiechy wróciliśmy do domu. W wycieczce brali udział także Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc oraz miłą, serdeczną atmosferę. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była p.Karina Lewtak.

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content