Przejdź do treści
WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA
26 marca 2015

WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA

Dnia 24 marca 2015 roku w Galerii Sztuki MOK w Dębicy nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wernisaż prac Wojewódzkiego Konkursu „Współczesna pisanka wielkanocna” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy we współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Dębicy i Galerią Sztuki MOK w Dębicy. No Valid Folder Selected

W wernisażu  wzięli udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy oraz zaproszeni goście: p. Barbara Pelczar – Białek – dyrektor Wydziału Edukacji, p. Mariusz Szewczyk  – burmistrz  Dębicy, p. Małgorzata Gargas – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, p. Elżbieta Kłęczek – dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, p. Małgorzata Kędzior – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  p. Agnieszka Radwańska – przewodnicząca Powiatowej Komisja Oświaty, p. Piotr Chęciek – członek Powiatowej Komisji Oświaty oraz p. Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK. Do konkursu zakwalifikowano 68 prac uczniów z ośmiu placówek: Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie, Leżajsku, Przemyślu, Jarosławiu oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Dębicy. Pisanki  wykonane były różnymi technikami (między innymi: dequpage, quilling, wyklejane nietypowymi materiałami ). Członkowie komisji konkursowej w składzie: Adam Sypel – artysta plastyk, Marek Szymaszek – plastyk, Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK, Mariola Zając – Galeria Sztuki MOK, Magdalena Daniek – Galeria Sztuki MOK mieli bardzo trudne zadanie. Ostatecznie komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała:

I KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. I – III )
I miejsce
Karolina Migała 1r.n., ZSS w Dębicy 
II miejsce
Miłosz Janik I SP 1-3, SOSW w Jaśle
III miejsce
Sandra Góra, SOSW Strzyżów

II KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. IV – VI)
I miejsce
Hubert Stachnik 5r.n., ZSS w Dębicy
II miejsce
Robert Pankiewicz, SOSW w Jaśle
III miejsce
Natalia Senderska, SOSW nr 1 Przemyśl

III KATEGORIA (gimnazjum)
I miejsce
Patrycja Studzińska, ZSS w Dębicy
II miejsce
Jarosław Hupaluk, SOSW nr 1 w Przemyślu
III miejsce
Daniel Grządziel, SOSW w Brzozowie

IV KATEGORIA (szkoła przysposabiająca do pracy)
I miejsce
Damian Kompel, SOSW w Jarosławiu
II miejsce
Mateusz Mieszczyk , Aleksandra Michorczyk , Patrycja Mazurek, SOSW w Jarosławiu
III miejsce
Waldemar Bełzo, ZSS w Dębicy

 

Kolorowe pisanki wprowadziły wszystkich uczestników wernisażu w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych prac konkursowych zachwycających pomysłowością, wykonaniem, różnorodnością technik i materiałów. Dziękujemy również instytucjom i osobom prywatnym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego konkursu.
Małgorzata Toczyńska – Ożóg
Anna Jurkiewicz
Ewelina Dudziak
Aneta Sobolak

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content