Przejdź do treści
ŚWIATOWY DZIEŃ LASU W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 21.03.2016R.
22 marca 2016

ŚWIATOWY DZIEŃ LASU W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 21.03.2016R.

W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego zorganizowaliśmy spotkanie tematyczne pt. „Wielkie serce mam i o lasy dbam!” Naszym gościem był leśniczy p. Michał Jodłowski z Nadleśnictwa Dębica. No Valid Folder Selected

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o historii lasów wzbogaconej o prezentacje multimedialną. Nasz gość mówił m.in.: o pracy leśników, o faunie i florze leśnej, o znaczeniu zdrowotnym lasów oraz o działaniach ludzkich, które niszczą lasy. Pan Michał przypomniał również zasady prawidłowego zachowania się na terenie leśnym.  Kochani Uczniowie! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń! Kolejnym punktem spotkania był quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat lasów. Wypadli znakomicie! Podczas spotkania wręczyliśmy również upominki uczniom, którzy wykonali rodzinne prace związane z tematyką spotkania. A byli to: Artur Romański, Gabriel Fryz, Weronika Czerepak, Kamil Kantor oraz Ireneusz Gajos. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica za współpracę oraz piękne pamiątki. Dziękujemy również Związkowi Gmin Dorzecza Wisłoki za ciekawe i atrakcyjne materiały edukacyjne związane z ochroną środowiska. Na koniec tego wiosennego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy p. Michałowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie. Życzymy ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody.   Organizatorzy: A. Zachara – Kusek, A. Żądło, M. Solarska – Cieśla, E. Dudziak, pomoc techniczna: M. Król – Moździerz, A.Gruszecki.

Skip to content