WARSZTATY PIECZENIA PIZZY
21 marca 2018

WARSZTATY PIECZENIA PIZZY

Dnia 19 marca 2018 r. uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy w RESTAURACJI PAPPAS przy ul. Batorego 11 w Dębicy. Na uczestników czekał stół z przygotowanymi porcjami ciasta drożdżowego oraz półmiski pełne warzyw, mięsa, wędlin, sera i oliwek. Po prezentacji właściwego formowania ciasta każdy mógł skomponować pizzę według własnych upodobań. Wkrótce własnoręcznie upieczona, chrupiąca potrawa wraz z napojami chłodzącymi trafiła na stół i można się było nią delektować. Uczniowie poznali również pracę kelnera i jego pomocnika. Porządkowali stoliki, układali sztućce, talerze, nalewali napoje. Po obejrzeniu pozostałych sal w restauracji młodzież udała się do Urzędu Gminy Dębica, by poznać zakres spraw, które mogą tam załatwić jako petenci. Opiekunem uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły była p. Bogusława Strzyż.

No Valid Folder Selected