Przejdź do treści
WARSZTATY Z FITOTERAPII
3 lipca 2018

WARSZTATY Z FITOTERAPII

Dnia 19 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Mistrzowie – Mistrzom” z doktor nauk farmaceutycznych – panią Lucyną Samborską. Tym razem zamiast studentów uniwersytetu, dla których p. Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej prowadzi wykłady – słuchaczami i aktywnymi uczestnikami warsztatów fitoterapeutycznych były uczennice Gimnazjum i SPdP: Sylwia Wojtuła, Patrycja Blicharz i Aneta Wołowiec pod opieką nauczycielki p. Bogusławy Strzyż. No Valid Folder Selected

Pani Lucyna swoją wszechstronną wiedzę przekazała w niezwykle przystępny sposób. Malownicza łąka na Wolicy okazała się prawdziwą skarbnicą roślin bogatych w cenne olejki eteryczne. Podczas spaceru dziewczęta dowiedziały się, że dziurawiec z żółtymi kwiatami zawiera substancję leczniczą hyperycynę, mniszek lekarski regeneruje przewód pokarmowy, babka lancetowata może być plastrem na rany, rumianek działa łagodząco i przeciwzapalnie, a bławatki stosujemy w dolegliwościach skórnych i na wzmocnienie oczu. Nawet niepozorne, białe kwiatki krwawnika, które były wplecione do wianków mają wszechstronne zastosowanie w farmacji. Rośliny w przydomowym ogródku również okazały się cennym surowcem leczniczym. W tak miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody powstała kolejna kartka do „Kalendarza Mistrzów”. Autorem zdjęć jest Marcin Strzyż. O kostiumy i wianki dla dziewczyn zadbała p. Anna Borkowska.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

3 października 2023

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Skip to content