Przejdź do treści
WARSZTATY „HIGIENA RĄK”
16 stycznia 2018

WARSZTATY „HIGIENA RĄK”

„HIGIENA RĄK” – warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach realizacji autorskiego programu „Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT”.
Głównym celem spotkania, które odbyło się 15 stycznia br., było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia. No Valid Folder Selected

Wyjaśniliśmy sobie gdzie i kiedy bezwzględnie trzeba myć ręce. Dowiedzieliśmy się czym są i co powodują bakterie, wirusy i grzyby (m.in.: choroby brudnych rąk). Najważniejszą częścią spotkania były ćwiczenia praktyczne w szkolnej łazience – prawidłowe mycie rąk według instruktażu. Każda klasa wykonała plakat tematyczny, który umieściła w salach w formie „Przypominajki” 😉 Uczniowie otrzymały również materiały edukacyjne, które pomogą im w utrwaleniu omawianych treści. Drodzy Uczniowie! Przez kolejne tygodnie, bacznie będziemy przyglądać się temu, jak dbacie o higienę rąk. Drodzy Rodzice! Wierzymy, że zadbacie o utrwalenie tej umiejętności. Dobre nawyki procentują przez całe życie! Najlepszą metodą na ich utrwalanie jest systematyczność! Dziękujemy za współpracę. Organizatorzy warsztatów: A. Zachara-Kusek, A. Żądło.

 

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content