Przejdź do treści
W HARCERSKIM MUNDURZE PRZEZ EUROPĘ
30 kwietnia 2013

W HARCERSKIM MUNDURZE PRZEZ EUROPĘ

W dniach : 19 – 21 IV 2013r.  harcerze z naszej Drużyny działającej przy naszej szkole uczestniczyli w VII OGÓLNOPOLSKIM  BIWAKU DRUŻYN HARCERSKICH NIEPRZETARTEGO SZLAKU „W HARCERSKIM MUNDURZE PRZEZ EUROPĘ”.

No Valid Folder Selected

Celem biwaku było:

1. Poznanie historii NS i tradycji drużyn z poszczególnych placówek.

2. Poznanie kultury i zwyczajów państw Europy.

3. Wdrażanie do zdrowego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

4. Kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych.

5. Integracja środowiska harcerskiego”Nieprzetartego Szlaku” z całej Polski.

6. Kształtowanie pozytywnej postawy do otaczającej nas przyrody.

Wzięli w nim udział harcerze: Patrycja Bandyk, Aneta i Mateusz Wołowiec, Dawid Kliś, Beata Kmiecik, Grzegorz Nykiel.Opiekę nad nimi sprawowali :p. M. Szerszeń i p. Ł. Drąg. W piątek, po zakwaterowaniu i podwieczorku przygotowywaliśmy wystawę „drużyny NS w 55-letniej historii”. Po kolacji i obrzędowym ognisku zmęczeni  poszliśmy spać. W sobotę uczestniczyliśmy w grze terenowej: „Z harcerstwem za pan brat”, zdobywaliśmy kolejne punkty, ucząc się różnych sprawności i umiejętności takich jak: taniec integracyjny, wiązanie węzłów, układanie stosów ogniskowych, zabawa w podchody, udzielanie pierwszej pomocy i bandażowanie, w końcu – szyfrowanie, zasady posługiwania się mapą i kompasem. Zmęczeni wróciliśmy na pyszny obiad. Po południu czekała na nas jeszcze prezentacja krajów przez poszczególne drużyny- „Razem w Unii  Europejskiej” . My przedstawialiśmy Francję, jej zabytki, ciekawe miejsca i kulinaria. Wszystkim smakowały przygotowane przez nas bagietki z serem pleśniowym i ogórkiem. Na koniec prezentacji wspólnie zatańczyliśmy „Francuskiego walczyka”. Wieczorem czekało nas jeszcze „harcerskie karaoke”. W niedzielę  w mundurach uczestniczyliśmy we Mszy św. w pobliskim kościele w Mielcu, a potem w apelu podsumowującym biwak.Dziękujemy Rodzicom za pomoc w  zrealizowaniu tego przedsięwzięcia, ważnego dla całej naszej drużyny.

Skip to content