Przejdź do treści
VIII WOJEWÓDZKI RAJD „GUMNISKA 2017”
6 listopada 2017

VIII WOJEWÓDZKI RAJD „GUMNISKA 2017”

W dniu 25 października 2017 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz ósmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Katarzyna Rokosz – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej. Zebranych gości i uczestników powitała pani  Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy. No Valid Folder Selected

Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Braciejową, Gumniska i kończyła się w Głobikowej. Celem tegorocznego rajdu było przejście Szlaku Partyzanckiego II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica i dotarcie do Zespołu Szkół w Gumniskach, w którym to uczniowie i ich opiekunowie mogli zwiedzić Izbę Pamięci oraz wysłuchać prelekcji dyrektora szkoły pana Włodzimierza Jaźwińskiego dotyczącej Akcji „Burza” oraz walk na Polanie Kałużówka. Podczas marszu, w „pięknych okolicznościach przyrody”, zespoły uczniów z poszczególnych placówek rozwiązywały zadania rajdowe związane z historycznymi wydarzeniami sierpnia 1944 roku. Uczestników Rajdu zaszczycili swoją obecnością pani Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej, pan Piotr Mączka – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy i pani Iwona Dobrowolska – pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, uczestniczył sponsor Rajdu: pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Jadwiga Parys, pani Joanna Janiec, pani Marta Reguła, pan Łukasz Drąg i pan Marek Kramarz. Uroczystego wręczenia nagród reprezentantom poszczególnych szkół dokonali państwo Piotr Mączka i Iwona Dobrowolska. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” w Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Pawła Szumowicza właściciela firmy Ogro – Trans w Mokrzcu, Barbary i Zbigniewa Bandzyra. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content