Przejdź do treści
VII WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „BRACIEJOWA 2016”
21 października 2016

VII WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „BRACIEJOWA 2016”

W dniu 18 października 2016 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz siódmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. No Valid Folder Selected

Otwarcia rajdu dokonały panie: Bożena Dziadosz ? dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas ? dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mrowli, Ropczyc, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ?Rozdzielnia Wiatrów? w Głobikowej przez Braciejową, Berdech i kończyła się w Głobikowej. Uczestników Rajdu zaszczycili swoją obecnością pan Mateusz Smoła ? Przewodniczący Rady Powiatu, pani Anna Wilczyńska ? Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, pan Piotr Mączka ? kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy i pani Iwona Dobrowolska ? pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, uczestniczyli sponsorzy Rajdu: pani Barbara Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień, pani Agnieszka Mika i pan Zbigniew Bandzyra, którzy po przejściu trasy zostali odznaczeni orderami ?Przyjaciel Szkoły?. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Barbara Kołodziej, pani Joanna Janiec, pani Marta Reguła i pan Łukasz Drąg. Uroczystego wręczenia nagród reprezentantom poszczególnych szkół dokonali państwo Anna Wilczyńska i Mateusz Smoła. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Romana Bukowskiego właściciela Piekarni ?Bukowski? w Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni ?Wiktor? w Dębicy, Barbary i Zbigniewa Bandzyra, Agnieszki Krzemień, Agnieszki Mika, Bernadety Mika współwłaścicielka Sklepu Miko w Pustyni, Mateusza Niwy, Jadwigi Parys, a także związku zawodowego NSZZ ?Solidarność? przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content